Toczeń układowy


Toczeń - choroba, która jest formą tocznia. Zaczyna się głównie w dzieciństwie, od dziesięcioleci rozwija się przewlekle. Lokalizacja występuje najczęściej w rejonie twarzy (nos - kości i chrząstki). Choroba prowadzi do poważnych deformacji, powodując szpecące blizny pozostają. Określenie "lupus" był używany wcześniej do opisania różnych nadżerki skóry.

Choroba ta odnosi się do chorób autoimmunologicznych, czyli choroby, w których układ odpornościowy staje się w sposób niekontrolowany. Tak więc nie ma ataku odporni na mikroby, a na zdrowych tkanek. Do niedawna nie było przekonanie, że toczeń jest chorobą zakaźną, ale tak nie jest. Naukowcy nie są w pełni ustalone przyczyny choroby, ale główne czynniki, które mogą ją wywołać, są predyspozycje genetyczne, wirusy i promieniowanie ultrafioletowe.

Choroba może sprowokować i niektóre leki. Wiele osób wie, co jest niebezpieczne, toczeń rumieniowaty układowy: Nieleczona choroba może spowodować śmierć. Obecnie, za pomocą nowoczesnych leków, choroba ta jest skutecznie leczona w wielu przypadkach, a długość życia znacznie wzrosła w tocznia.

W związku z czym istnieje ryzyko kobiet w wieku 14-40 lat, na pytanie, czy toczeń rumieniowaty układowy i ciąża kompatybilny jest ważne. Według statystyk, a pomimo faktu, że matka rozrodczym cierpi na toczeń, dość prosta sprawa, narodziny zdrowego dziecka jest regułą. Jednocześnie oglądania kobieta w ciąży powinna być ginekolog-położnik, który zna dobre cechy ciąży u tych pacjentów.

Dostawa powinna nastąpić wyłącznie w szpitalu, który posiada dział dla wcześniaków. Jeżeli wszystkie warunki są zagrożenia dla zdrowia matki i dziecka jest minimalne. Powrót do spisu treści Różnorodność chorób W literaturze krajowej emitują czerwone toczeń układowy, zwyczajne (TB) oraz toczeń perfrigeration. Lupus powoduje uszkodzenia narządów wewnętrznych, ośrodkowego układu nerwowego, stawów, skóry, błon surowiczych.

Przebieg choroby może być łagodny, zmiany skórne (liszaj rumieniowaty (DHQ), toczeń rumieniowaty) i ogólna (liszaj rumieniowaty, zapalenie tkanki łącznej). Tego rodzaju jak toczeń DKV jest przewlekłą chorobą skóry. Charakteryzuje się ona obecnością rumienią blado ogniska z wyraźnymi granicami i pokryte wag.

Toczeń rumieniowaty - choroba nieznanego pochodzenia. Jest to związane z produkcją autoprzeciwciał i kompleksów immunologicznych, powodując upośledzenie funkcji narządów wewnętrznych i immunologiczne uszkodzenia tkanek. Toczeń - forma choroby, które charakteryzują się obecnością stałego zlewających się kieszenie lyupov które prowadzą do zaniku skóry.

Toczeń rumieniowaty układowy - najbardziej rozpowszechnioną formą. W wielu częściach ciała (choroby nerek, mózgu, serca, płuc itd.) Mogą być zaangażowani, co wyjaśnia, dlaczego "system" słowo. W wariancie układu, ale łagodniejsze objawy, podobne do tocznia rumieniowatego układowego, polekowego. Często choroba kończy się wraz z zakończeniem wpływem narkotyków.